Spelmarker förgylld mässing
2014-10-29
274017
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SPELMARKER, 5 st, Guinea, England, 1790, förgylld mässing, motiv av profilporträtt av George III gravör Richard Yeo samt det kungliga vapnet, vikt ca. 2,0 g / st
Slitage