Kinesisk kruka med lock

Kinesisk kruka med lock
Kinesisk kruka med lock
Kinesisk kruka med lock
Kinesisk kruka med lock
Kinesisk kruka med lock
Kinesisk kruka med lock
Kinesisk kruka med lock
Kinesisk kruka med lock

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BOJAN med lock, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger med motiv av blommor och fjärilar mot turkos botten, höjd ca ca 19 cm

Tillverkningsdefekter, nagg

274189

2014-10-31