Spegel gustavianskt Johan Åkerblad
Klubbat för:
8 400 SEK
Schätzwert
7 000 SEK
Beschreibung
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IÅ (Johan Åkerblad spegelfabrikör i Stockholm 1758-99), stockholms hallstämpel, otydligt daterad, förgylld och bemålad träskuren dekor, bakstycke i original, 140x67 cm
Zustandsbeschreibung
Senare glas, dekordel på krönen borttagen
274219
2014-10-31