Kinesisk sidenmålning

Kinesisk sidenmålning
Kinesisk sidenmålning

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SCROLL, Kina, 1900-talets senare del, motiv av jagande krigshärd i landskap, akvarell på patinerat siden, bildmått 149x80 cm

Zustandsbeschreibung

Fläckar, slitage

274233

2014-10-31