Victor Axelson oljemålning
2014-10-31
274313
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
AXELSON, Victor (1883-1954): "Riddarfjärden I", signerad och daterad V. Axelson -27, olja på pannå, ca 45x55 cm
Utställd: Riksförbundet för bildande konst i Ministerhotellet i Prag 1941