Bonad Dalarna
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BONAD, 1800-tal, Dalarna, Back Erik Andersson (1778-1847), hans krets, signerad LMS, målad på papper, ca 106x65 cm,
Enligt uppgift a tergo Lind Lars Matsson (1807-1839)
Smärre skador, färgbortfall
274340
2014-10-31