Bonad Dalarna

Bonad Dalarna
Bonad Dalarna

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BONAD, 1800-tal, Dalarna, Back Erik Andersson (1778-1847), hans krets, signerad LMS, målad på papper, ca 106x65 cm,
Enligt uppgift a tergo Lind Lars Matsson (1807-1839)

Smärre skador, färgbortfall

274340

2014-10-31