Spegel och konsolbord nyrokoko

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL och KONSOLBORD med stenskiva, nyrokoko, 1800-talets senare del, förgylld, rik delvis genombruten dekor, krön med fåglar och facklor samt blomstergirlander, bord med rocailler, spegelns mått 185x80 cm, bordets höjd 78 cm

Sprickor, slitage

274346

2014-10-31