Ringar sigillstamp 18 k guld

Ringar sigillstamp 18 k guld
Ringar sigillstamp 18 k guld
Ringar sigillstamp 18 k guld
Ringar sigillstamp 18 k guld

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RINGAR, 2 st., 18 k guld, 1800-tal med otydliga mästarstämplar resp. Juvelerarefirman A Landsort AB, Karlstad 1920, ringstorlekar 15,5 och 18 mm, SIGILLSTAMP, 18 k guld, Stockholm, årsindex saknas, infattade karneoler på samtliga med graverade initialer

Sigillstamp med bristingar och en liten tennlödning

274449

2014-11-01