Ringar sigillstamp 18 k guld
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RINGAR, 2 st., 18 k guld, 1800-tal med otydliga mästarstämplar resp. Juvelerarefirman A Landsort AB, Karlstad 1920, ringstorlekar 15,5 och 18 mm, SIGILLSTAMP, 18 k guld, Stockholm, årsindex saknas, infattade karneoler på samtliga med graverade initialer
Sigillstamp med bristingar och en liten tennlödning
274449
2014-11-01