Egron Lundgren oljemålning
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUNDGREN, Egron (1815-1875): Porträtt av professor Bru..?, signerad a tergo Egron Lundgren, olja på duk, 22x20 cm
Proveniens a tergo "inköpt å auktion efter generalmajor O Silverstolpe 1927" samt ex libris BSL Hedberg
Smärre retuscher
274456
2014-11-01