Urna och pokal
2014-11-01
274461
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, POKAL, 1900-talets början, porslin, wienmärken, empirestil, antika motiv i emaljfärger och förgyllning, höjd ca 25,5 resp. 22 cm
Förgyllning med slitage