Matservis Limoges Abondance
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATSERVIS, ca 70 dlr, 1900-tal, "Abondance", Porcelaine De Paris, Limoges France, persikomönstrad, bestående av 13 mattallrikar, 13 förättstallrikar, 12 desserttallrikar, 6 assietter, 14 smörgåstallrikar, 5 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 såssnipor, salt- och pepparströare, karott
Obetydligt slitage och obetydliga nagg
274474
2014-11-02