Matservis Limoges Abondance

Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance
Matservis Limoges Abondance

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, ca 70 dlr, 1900-tal, "Abondance", Porcelaine De Paris, Limoges France, persikomönstrad, bestående av 13 mattallrikar, 13 förättstallrikar, 12 desserttallrikar, 6 assietter, 14 smörgåstallrikar, 5 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 såssnipor, salt- och pepparströare, karott

Obetydligt slitage och obetydliga nagg

274474

2014-11-02