Tallrikar och saltkar exportporslin blåvitt

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 3 st, SALTKAR, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 resp 10, saltkarets höjd 6,5 cm

Nagg

274490

2014-11-02