Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

1 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, omkring 1900, dekor av blommor i järnrött, guld och grönt, diameter 33,5 cm

Mindre fotringsnagg, dekorslitage av främst förgyllningen.

274494

2014-11-02