Brickbord senempire

Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire
Brickbord senempire

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BRICKBORD, senempire, etikettmärkt Lorentz Wilhelm Lundelius Stockholm (1818-1857), fanérat i mahogny, bricka i bemålad plåt med figurscen föreställande Gustaf II Adolf vid Lützen, höjd 78, 77x58 cm
UTSTÄLLD: Målad plåt - Bruksvara från empiren, Nationalmuseum, Stockholm 12:e maj - 18:e oktober 1992.

Benställning med lagningar, färgbortfall, ytskador

274508

2014-11-01