Skålar Kina
Klubbat för:
9 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
SKÅL, sexkantig, SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått och guld av drakar resp figural dekor i famille rose, höjd 6 resp 9,5, diameter 15 resp 11 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage
274520
2014-11-02