Hörnskåp

Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HÖRNSKÅP med profilerad stenskiva, 1800-tal, Directoire-stil, mahognyfanér, fanér med intarsia i flertalet träslag, förgyllda bronsbeslag, listverk i form av bl a vinrankor samt palmetter, höjd 93, 72x43 cm, nyckel finns

Fanérskador, lagad stenskiva, slitage

274523

2014-11-02