Takarmatur Svenskt Tenn

Takarmatur Svenskt Tenn
Takarmatur Svenskt Tenn

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn, modell 2559/2560, mässing, skärm i vit textil, formgiven under 1920-talets slut, höjd ca 95, diameter ca 50 cm

Bruksslitage

274577

2014-11-02