Golvlampa med skärmar Svenskt Tenn

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVLAMPA, 1960-tal, teak och mässing, 3 ljuskällor, med lampskärmar Svenskt Tenn modellnummer 1842 i rött grönt resp gul, justerbara ljusarmar, rund fot, höjd 174 cm

Mässing med slitage, senare skärmar

274745

2014-11-02