Terrin Rörstrand 1700-tal

Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal
Terrin Rörstrand 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

TERRIN, fajans, Rörstrand, 1771, rokoko, konturerad mynning, polykromt bemålad mot rosa botten, motiv av strödda blommor, daterad, längd 33 cm

Kuntoraportti

Nagg, sprickor, lock saknas

274753

Päivämäärä:

2014-11-02