Terrin Rörstrand 1700-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
TERRIN, fajans, Rörstrand, 1771, rokoko, konturerad mynning, polykromt bemålad mot rosa botten, motiv av strödda blommor, daterad, längd 33 cm
Kuntoraportti
Nagg, sprickor, lock saknas
274753
Päivämäärä:
2014-11-02