Nils Berg konsolur 1700-tal

Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal
Nils Berg konsolur 1700-tal

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KONSOLUR, stockholmsarbete i rokoko, signerat Nils Berg, Stockholm (1721-94), tavla med romerska siffror, träskuren dekor, fodral med imitationsmåleri samt bronserad, verket graverat Nils Berg Stockholm N 70, höjd inkl. konsol 77 cm

Skador och slitage, sprucket glas

274766

2014-11-03