Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 69 dlr., Rörstrand, 1900-talets första hälft, delvis förgylld dekor samt i blått, bestående av: 34 mattallrikar, 8+7 djupa tallrikar, 6 assietter, 6 förrättstallrikar, 8 desserttallrikar

Slitage, ställvis kraftigt

274787

2014-11-03