Kaffeservis i silver

Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA, SOCKERSKRIN, silver, GAB resp. K. Anderson, Stockholm 1900-talets första hälft, empirestil, gräddkanna invändigt förgylld, kaffekanna med svärtat handtag, samtliga på tassar, höjd ca 11,5-22 cm, totalvikt inkl. kaffekanna ca 1200 g

Sockerskrin saknar nyckel, kaffekanna samt sockerskrin har böjd fot

274795

2014-11-03