Sockerskålar på fot i silver Gustaf Möllenborg
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOCKERSKÅLAR på fot, 1 par, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1917, gustaviansk stil, oval form, med hänklar, delvis godronnerat liv, på kulfötter, krönta av kottar, 1 par sockerströskedar, invändigt förgyllda, höjd ca 22 cm, vikt ca 1118 g
Skador i knopp
274823
2014-11-03