Sockerskålar på fot i silver Gustaf Möllenborg

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SOCKERSKÅLAR på fot, 1 par, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1917, gustaviansk stil, oval form, med hänklar, delvis godronnerat liv, på kulfötter, krönta av kottar, 1 par sockerströskedar, invändigt förgyllda, höjd ca 22 cm, vikt ca 1118 g

Skador i knopp

274823

2014-11-03