Tekanna koppar skål Kina exportporslin 1700-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TEKANNA, 1800-tal, TEKOPPAR, 2+1, SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, en kopp med imaridekor, famille rose kopparna saknar fat, kannans höjd 11, skålens diameter 14,5 cm
Nagg, sprickor
274851
2014-11-08