Tekanna koppar skål Kina exportporslin 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TEKANNA, 1800-tal, TEKOPPAR, 2+1, SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, en kopp med imaridekor, famille rose kopparna saknar fat, kannans höjd 11, skålens diameter 14,5 cm

Nagg, sprickor

274851

2014-11-08