Barockskåp
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal, ek, träskuren dekor av bl a korintiska kapitäl, dörrspeglar med intarsia i from av kompassrosor, bemålade insida, lås i vitmetall med dekor i slingrade växtornamentik, höjd utan kulfötter 201, 210x79 cm
Slitage och skador, lösa delar
274904
2014-11-03