Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVUR, 1700-talets andra hälft, bemålat fodral, urtavla med romerska siffror, lod, nyckel och pendel finns, höjd 210 cm

Skador och slitage, senare bemålat

274908

2014-11-03