Golvvas Rörstrand Alf Wallander
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PARAPLYSTÄLL, Rörstrand, Alf Wallander, modell formgiven 1898, flintgods, reliefdekor i form av papegojor, grön glasyr, märkt Rörstrand, DM, höjd ca 57 cm
Bruksslitage, ytliga krackeleringar på undersida
274976
2014-11-04