Golvvas Rörstrand Alf Wallander

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

PARAPLYSTÄLL, Rörstrand, Alf Wallander, modell formgiven 1898, flintgods, reliefdekor i form av papegojor, grön glasyr, märkt Rörstrand, DM, höjd ca 57 cm

Bruksslitage, ytliga krackeleringar på undersida

274976

2014-11-04