Besticksuppsättning silver modell Munvig

Klubbat för:

21 000 SEK

22 000 SEK

BESTICKSUPPSÄTTNING, silver, modell Munvig, Karl Anderson, Stockholm omkring 1920-tal, bestående av: 6 fiskgafflar, 6 fiskknivar, 6 matskedar, 6 matgafflar, 6 matknivar med blad i rostfritt stål, 6 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar med blad i rostfritt stål, 4 smörknivar, ostkniv, 6 assiettgafflar, 6 skaldjursgafflar, soppslev, 2 såsslevar, strösked, 2 saltkar med insatser i glas, 2 saltskedar, senapskanna med insats i glas, senapssked, saltströare, pepparströare, tillhörande serveringsfat, rokokostil, schatull i ek, nyckel medföljer

Obetydligt slitage

275015

2014-11-04