Matsalsmöblemang gustaviansk stil
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
MATSALSMÖBLEMANG, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, skuren delvis bronserad dekor av bl a fleuroner, ben med kannelyrer, bestående av: matbord, 2 iläggsskivor, 4 stolar, sitthöjd ca 45, höjd bord ca 74, 170x90 cm, bredd iläggsskivor ca 48 cm
En skiva med skada/lagning, klädsel med enstaka fläck
275044
2014-11-04