Antoni Tapies färglitografi tryckt signatur

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAPIES, Antoni (1923-2012): Komposition, 1976, onumrerad, signerad i trycket, färglitografi, 49,5x64,5 cm
LITTERATUR: Galfetti 639 (litografin medföljde köpet av boken Tàpies av Georges Raiuard, Galerie Maeght, 1976, upplagestorlek okänd)

Saknar glas, något gulnat blad

275140

2014-11-04