Figurin i gips Gerda Sprinchorn
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FIGURIN, Gerda Sprinchorn, föreställande Carl von Linné, gips, signerad och daterad Gerda Sprinchorn 1907, till 200-års minnet av Carl von Linnés födelse, märkt Carl Linnaeus 1707 1907, höjd ca 31 cm
Skador i sockel
275186
2014-11-04