Figurin i gips Gerda Sprinchorn

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN, Gerda Sprinchorn, föreställande Carl von Linné, gips, signerad och daterad Gerda Sprinchorn 1907, till 200-års minnet av Carl von Linnés födelse, märkt Carl Linnaeus 1707 1907, höjd ca 31 cm

Skador i sockel

275186

2014-11-04