Kartor 15 st bl.a. Homann och Delisle
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARTOR, 15 st., graverade kartor, delvis kolorererade, mest 1700-tal, bl.a. Homann, Böhmen, Jaillot, Danmark, Delisle, Sydamerika, Storbritannien, Spanien, Franska antillerna, Grekland, Europa, mått ca 49x56 cm
Varierande skick, vissa skador, revor, fläckar
275266
2014-12-06