Kartor 15 st bl.a. Homann och Delisle

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARTOR, 15 st., graverade kartor, delvis kolorererade, mest 1700-tal, bl.a. Homann, Böhmen, Jaillot, Danmark, Delisle, Sydamerika, Storbritannien, Spanien, Franska antillerna, Grekland, Europa, mått ca 49x56 cm

Varierande skick, vissa skador, revor, fläckar

275266

2014-12-06