Lampetter 1800-tal

Lampetter 1800-tal
Lampetter 1800-tal
Lampetter 1800-tal
Lampetter 1800-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

6 000 SEK

VÄGGLAMPETTER, 1 par, sengustaviansk stil, 1800-tal, förgyllda, ovala, krönta av delvis genombrutna rosetter, pärlstavsdekor, en ljushållare vardera, höjd ca 59 cm

Saknar nedre dekorelement, senare glas, slitage, renoverade

275315

2014-11-06