Heuer Instrumentpanelur
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
INSTRUMENTPANELUR / TIDTAGARUR, Monte-Carlo Rally, 2 st monterade på panel, 1960-tal, 7 jewels, cal: 1666, svarta urtavlor med arabiska självlysande siffror, timvisning, boett i polerat stål, bakboetter märkta Heuer Leonidas sa Swiss boett nr: 17823 resp 17889, diameter 55 mm, HEUER, Super Autavia, kronograf, breguetspiral, cal Valjoux 76R, märkt i verk Heuer Leonidas SA Swiss, 17 jewels, boett nr: 71232, diameter 57 mm
Slitage, en skruv till panelfäste av
275335
2014-12-07