Skål Kina 1800-tal
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT på fot, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, figural dekor i famille rosefärger med symboler för bl a lycka och långt liv, höjd 7, 28,5x22,5 cm
Kantnagg, foten med spricka. Ytslitage.
275585
2014-11-06