Skål Kina 1800-tal

Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLFAT på fot, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, figural dekor i famille rosefärger med symboler för bl a lycka och långt liv, höjd 7, 28,5x22,5 cm

Kantnagg, foten med spricka. Ytslitage.

275585

2014-11-06