Skrivbyrå

Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKRIVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, övre lådan med fällbart förstycke, inredning med små lådor, lister och beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 88, 120 x 59 cm, nyckel finns utlämningen

maskäten, slitage, smärre skador och lagningar, mindre delar saknas

275615

2014-11-06