Sekretär 1800-tal

Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal
Sekretär 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1800-talets mitt, ek, invändig lådinredning, dekorerade beslag i mässing, svängda ben, höjd ca 102, 110x45 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Har tillhört Kronoarrendatorerna på Råboda boställe i östra Rörums socken

Lås saknas i lådor, trasigt lås i klaff, slitage, renoverad, kompletterad, skador

275644

2014-11-06