Toilettebord
2014-11-06
275781
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TOILETTEBORD, PALL, 1900-talets första hälft, rokokostil, spegeldel, konturerad infälld glasskiva, bronserad dekor av bl a blomster, höjd inklusive spegeldel ca 137, 110x45 cm,
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna
Slitage, tappar saknas till spegeldel, nyckel saknas