Sideboard vägghängskåp matbord stolar
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, räfflade dörrspeglar, beslag i mässing, höjd ca 98, 127x52 cm, nycklar medföljer, STOLAR, 6 st, stoppad sits, klädd rygg, dekor av fleuroner och kragade ben, sitthöjd ca 45 cm, VÄGGHÄNGSKÅP, 3 hyllplan, dörrluckor med glas och spröjs, höjd ca 74, 82x23,5 cm, nyckel medföljer, MATBORD, ben med kannelyrer, längd ca 115, 3 iläggsskivor á 60 cm, total max längd ca 295 cm,
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna
Smärre slitage
275891
2014-11-07