Fåtöljer Louis XV-stil
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERGÈRE, 1 par, 1900-tal, Louis XV-stil, skuren och förgylld dekor av blomster, lösa plymåer, klädsel av plysch, sitthöjd ca 47 cm
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna
Slitage
276064
2014-11-07