Fåtöljer Louis XV-stil

Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil
Fåtöljer Louis XV-stil

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BERGÈRE, 1 par, 1900-tal, Louis XV-stil, skuren och förgylld dekor av blomster, lösa plymåer, klädsel av plysch, sitthöjd ca 47 cm
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna

Slitage

276064

2014-11-07