Stolar bronserade
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal, nylouis XVI-stil, bronserade, klädsel i plysch, ryggbricka i form av lyror, dekor av fleuroner, runda, kannelerade ben, sitthöjd ca 46 cm
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna
Slitage
276069
2014-11-07