Stolar bronserade

Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade
Stolar bronserade

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOLAR, 4 st, 1900-tal, nylouis XVI-stil, bronserade, klädsel i plysch, ryggbricka i form av lyror, dekor av fleuroner, runda, kannelerade ben, sitthöjd ca 46 cm
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna

Slitage

276069

2014-11-07