Bord nyrenässans

Bord nyrenässans
Bord nyrenässans
Bord nyrenässans
Bord nyrenässans
Bord nyrenässans
Bord nyrenässans
Bord nyrenässans
Bord nyrenässans

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARBORD, 1 par, 1800-talets slut, nyrenässans, ek, svarvade detaljer, kopplad benställning, höjd ca 75, 67x39 cm
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna

Skador, avslag, slitage

276080

2014-11-07