Tyra Lundgren, skålar, 2 st., glas och keramik
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLAR, 2 st., Tyra Lundgren, en i glas för firma Venini, s.k. "Näsduksskål", den andra i stengods, egen atelje, glaserad i turkost och brunt, höjd 5 respektive 7 cm
PROVENIENS: Tyra Lundgren, därefter i arv inom familjen
nagg på stengodsskålen
276168
2014-11-08